Najlepsze folie z tworzyw sztucznych, czyli wszystko o marce Renolit

Najlepsze folie z tworzyw sztucznych, czyli wszystko o marce Renolit

renolit

W niniejszym artykule skupimy się na tym, dlaczego warto wybierać dobrej jakości folie z tworzyw sztucznych, a szczególnie tych produkowanych przez markę Renolit. Temat szczególnie zainteresuje producentów stolarki otworowej oraz płyt warstwowych, które w tej branży są wykorzystywane.

Renolit w liczbach

Grupa Renolit, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości folii z tworzyw sztucznych oraz podobnych produktów do technicznych zastosowań, powstała około 70 lat temu. Początkowo była niewielką, rodzinną firmą. Dziś jest to grupa, która swoje oddziały ma na całym świecie. Aktualnie zatrudnia około 4500 pracowników w ponad 30 zakładach produkcyjnych i placówkach sprzedaży, w takich państwach jak Węgry, Portugalia czy Republika Południowej Afryki.

Co oferuje marka Renolit?

Renolit to przede wszystkim producent termoplastycznych folii z tworzyw sztucznych oraz produktów pokrewnych. Folie wyróżniają się nie tylko niezwykle dobrą jakością, ale też nowoczesnym wzornictwem, które współgra z aktualnymi trendami. Renolit zajmuje się także produkcją folii i rurek, które znajdują swoje zastosowanie w branży medycznej. Ponadto oferta dotyczy także paneli kompozytowych wykonanych z naturalnych włókien pozwalających na ponowne wykorzystanie.

W jaki sposób są wykorzystywane produkty marki Renolit?

Sztandarowym produktem marki Renolit jest termoplastyczna folia z tworzyw sztucznych, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Folie Renolit mogą pokrywać płyty warstwowe, a te wykorzystuje stolarka otworowa. Płyty warstwowe pokryte dekoracyjną folią wykorzystywane są więc do produkcji pięknych drzwi i okien. Folie z tworzyw sztucznych mogą także stanowić wierzchnią warstwę mebli, urządzeń AGD czy innych powierzchni wymagających dekoracyjnego wykończenia. Folie mogą być także wykorzystywane do uszczelniania dachów, konstrukcji podziemnych czy basenów.

Panele kompozytowe tego producenta chętnie wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej, ale też w budowlanej. Po folię Renolit bardzo chętnie sięgają także producenci artykułów biurowych czy produktów technicznych. Folia może służyć też do produkcji samoprzylepnych materiałów, dlatego stosowana jest w poligrafii.

Folie Renolit – właściwości

Nad jakością folii i innych produktów marki Renolit czuwa sztab specjalistów, który w laboratoriach rozmieszczonych na całym świecie, opracowuje coraz to nowocześnie techniki produkcji. Folie, które pokrywają płyty warstwowe i inne powierzchnie muszą charakteryzować się najwyższą jakością i właśnie takie są produkty marki Renolit.

Folie Renolit są odporne na brud i zanieczyszczenia. Kolorowe pigmenty w nich zawarte sprawiają, że powierzchnia folii odbija promienie podczerwone, a więc ciepło. Folie wykazują także odporność na szkodliwe działanie promieni UV.

Stolarka otworowa, ale też takie przedmioty jak meble czy urządzenia AGD zyskują na atrakcyjności dzięki zastosowaniu wysokiej jakości folii marki Renolit. Decydując się na folię tego producenta, można mieć pewność, że folia na bardzo długi czas będzie pozytywnie wpływać na atrakcyjność oklejanej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

izostandard

Kategorie