Jak zabudować nadwozie samochodu dostawczego?

Jak zabudować nadwozie samochodu dostawczego?

płyty hc

Samochód dostawczy to zazwyczaj pojazd, który jest niezbędny w pracy. Wykorzystywany jest w wielu branżach, począwszy od sprzedaży ubrań, kończąc na rozwożeniu przesyłek kurierskich. Jego stan techniczny oraz funkcjonalność wpływa na jakość wykonywania swoich obowiązków. Często okazuje się, że by zwiększyć wartość swych usług lub podnieść poziom standardu samochodu, konieczna jest zabudowa nadwozia. Jak wygląda taki proces i jaki materiał zabudowy sprawdzi się w tej sytuacji?

Po co zabudowywać samochód?

Właściciele takich pojazdów jak bus lub samochód dostawczy decydują się na zabudowę nadwozia z kilku istotnych przyczyn. Po pierwsze jest to bardzo dobry sposób na profesjonalne zabezpieczenie ładunku znajdującego się wewnątrz samochodu. Drugim pozytywnym aspektem takiego rozwiązania jest zabezpieczenie pojazdu przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Zabudowa nadwozia – poszczególne etapy

By osiągnąć zamierzony efekt, należy zadbać o to, by każdy etap procesu zabudowy pojazdy był wykonany z największą starannością. Pierwszym krokiem powinno być skuteczne zabezpieczenie podłogi. To właśnie ten element samochodu ma bezpośredni kontakt z towarem, który jest w nim przewożony, dlatego najszybciej można go uszkodzić. Do zabezpieczenia podłogi używa się sklejki wykonanej z drewna lub z tworzyw sztucznych. Należy pamiętać o tym, że wybrany przez nas materiał musi być bardzo wytrzymały. Wybierajmy więc sklejkę, która jest wodoodporna i antypoślizgowa, gdyż znacznie zwiększy ona komfort użytkowania przestrzeni samochodu.

Kolejnym etapem jest zamontowanie listw progowych, których zadaniem jest zabezpieczanie sklejki szczególnie w okolicach drzwi bocznych oraz tylnych przed rozwarstwianiem się i przed uszkodzeniami podczas załadowywania towaru.

Następnym etapem jest zabezpieczenie boków pojazdu oraz nadkoli. W tym celu mogą być użyte płyty HC, które doskonale się do tego nadają. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Płyty HC – wytrzymałe i solidne

Płyty HC są odporne na szkodliwe działanie promieniowania UV oraz zmiennych warunków pogodowych, a wszystko za sprawą szklano-poliestrowego laminatu, który, mimo że charakteryzuje się gładką powierzchnią, pozwala nam dojrzeć zatopione w nich włókna szklane. Do produkcji płyty HC stosuje się żywicę, włókninę szklaną, mate szklaną oraz szklaną tkaninę. Te surowce sprawiają, że optyka powierzchni jest znacznie lepsza, a laminat charakteryzuje się większym wzmocnieniem w obu kierunkach. Z pewnością jest to jedno z lepszych rozwiązań do zabudowania nadwozia. Taka płyta sprawi, że nie tylko przewożony towar będzie bezpieczny, ale też sam pojazd będzie chroniony przed uszkodzenia mechanicznymi.

płyty hc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

izostandard

Kategorie